
Kookboek van Amsterdam
€ 13,51(incl. BTW)
Het voordeel van lokaal bestellen bij Stumpel
Beschrijving
Er valt veel te vertellen over de Amsterdamse keuken. In de eerste plaats natuurlijk over de joodse invloed. Die is verantwoordelijk voor osseworst (op z\'n Amsterdams, dus zonder \'n\'), broodje half-om en Amsterdams zuur. Verder over Hendrik Beerenburg, de uitvinder van de gelijknamige drank, met zijn kruidenwinkeltje aan de Stromarkt. En over de Febo-kroket, waarvan de naam is afgeleid van de Ferdinand Bolstraat. Of over likeurstokerij Wynand Fokkink, die nog steeds gevestigd is in de stad. Om nog te zwijgen van Amsterdams vet, geen bakmiddel, maar een groente.
Dit is een boekje over Amsterdamse gerechten ingrediënten en culinaire gewoontes. Met recepten, herinneringen en een beetje geschiedenis. Van moesselientjes tot pikketanussies.
Dit is een boekje over Amsterdamse gerechten ingrediënten en culinaire gewoontes. Met recepten, herinneringen en een beetje geschiedenis. Van moesselientjes tot pikketanussies.
Meer informatie
Druk
1
Gewicht
232gram
Taal
Nederlands
NUR-code
442
Uitgever
Het Zwarte Schaap
Auteur
Verschijningsdatum
20-03-2024
Pagina's
80
Formaat
190 x 125 x 16 mm
ISBN
9789082347586
Verschijningsjaar
2024