
Beschrijving
Voordat Nicolas Philibert (°1951) eind jaren zeventig debuteerde als filmmaker, studeerde hij filosofie. In zijn documentaires La Ville Louvre (1990), La Moindre des choses (1997), Être et avoir (2002) en Sur l’Adamant (2023) gaat Philibert niet uit van een ‘weten’ en een voorafbepaalde dramaturgie. Zich goed bewust van de kracht en macht van de camera zoekt hij vanuit een open, filmisch kader naar menselijke ontmoetingen.
In de gedeelde wereld van school, museum en psychiatrie maakt Philibert geen films over mensen, maar met mensen. Door tijd en ruimte met hen te nemen leiden toevalligheden tot de creatie van complexe, fragiele parels van films.
De essayistische bijdragen aan Denken in het donker met Nicolas Philibert komen van Ellen Vermeulen, Ellen Gillard, Gerard-Jan Claes, Jens De Vleminck en Wouter Hessels.
Meer informatie
Taal
Nederlands
NUR-code
730
Reeks
Denken in het donker
Uitgever
Vrije Uitgevers, De
Auteur
Pagina's
120
Verschijningsdatum
19-11-2026
Verschijningsjaar
2026
ISBN
9789083641331