De steenhouwer en de robot

Paperback
ISBN
9789082894264
Levertijd 1-2 werkdagen
  • Gratis verzending vanaf € 20,-
€ 19,99 € 18,34
Het voordeel van lokaal bestellen bij Stumpel
  • Woon je in de omgeving? Dan bezorgen wij je bestelling zelf.
  • Meer dan 140 jaar ervaring in boeken en kantoorartikelen.
  • Vraag? Bel of mail ons! Of kom langs in één van onze winkels.
Beschrijving
Zijn vakmensen vandaag overbodig geworden? Ambacht en handwerk zijn in de verdrukking. Steeds verfijndere en slimmere machines vagen langzaam de laatste sporen van metier uit.

Neem het werk van de steenkapper. Letters op grafstenen en monumenten worden al enige tijd door freesmachines gemaakt. Steenkappers bleven in trek voor moeilijke taken. Zoals wanneer hedendaagse kunstenaars een werk in marmer wilden realiseren. Denk aan de sculpturen van Ai Weiwei, Damien Hirst, Jeff Koons of Jan Fabre.

Vandaag de dag geven zulke kunstenaars steeds vaker de opdracht aan een groot atelier. Met behulp van computergestuurde machines kunnen zij het werkstuk sneller en goedkoper produceren.

Wat moet je als vakman denken over de robot? Ben je technisch werkloos geworden? Moet je je omscholen en ook achter een computerscherm gaan zitten?

In dit boek verkent kunstfilosoof Thomas Crombez de (valse?) tegenstelling tussen ambachtelijk en machinaal werk. Hij onderzoekt wat filosofen sinds het begin van de industrialisering over vakmanschap hebben geschreven. Daarna legt hij zijn bevindingen voor aan drie hedendaagse vakmensen. Dat zijn de Iraaks-Italiaanse beeldhouwer Athar Jaber, de kalligraaf Yves Leterme, en de letterbeeldhouwer Maud Bekaert.
Meer informatie
Meer informatie
ISBN 9789082894264
Auteur Thomas Crombez
Uitgever NBC - Letterwerk
Verschijningsdatum september 2019
Afmetingen 181 x 113 x 7 mm
Bindwijze Paperback
Taal Nederlands
Reviews
Schrijf uw eigen review
U plaatst een review over:De steenhouwer en de robot
Uw waardering